نمای زیبایی از شهر تفلیس. دورنمای تفلیس در شب. تصویر زیبای تفلیس ور رودخانه. فضای کنار رودخانه در شب. یکی از میادین اصلی تفلیس، در شب. قسمت شمالی تفلیس. آبنمای بزرگ تفلیس.
 
 
 
   
 

 

 

 

دختران کندی برنده مسابقه یوروویژن در ایروان

 

لالایی گرجی

ترانه لالایی که خواننده مشهور گرجی تامریکو چخونلیدزه Tamriko Chokhonelidze آنرا اجرا کرده است، بسیار دلنشین است. میخواستم ترجمه فارسی این ترانه را منتشر کنم ولی لطافت و احساسی را که از آن دریافت کردم، باعث شد که این مسئولیت را به عهده دیگران بگذارم!!!

 

اسکیت روی یخ با حضور فریدون شهری

بتازگی در شهر باتومی یک سالن اسکیت روی یخ افتتاح شده است.
در مراسم افتتاحیه این سالن، ساکاشویلی رییس جمهور و پسرش نیز که بتازگی شهرت زیادی یافته است،حضور داشتند. شبکه روستاوی 2 در گزارشی از این مراسم افتتاحیه با یک گرجی ایرانی مصاحبه میکند که خود را اهل فریدن میخواند.

 

پیست دوچرخه سواری در نزدیکی باتومی

یک پیست دوچرخه سواری به مسافت 8 کیلومتر در مناطق ساحلی دریای سیاه با حضور رییس جمهور گرجستان افتتاح شد. این پیست در شهر کبولتی قرار دارد. کبولتی یک شهر تفریحات تابستانی در 24 کیلومتری باتومی است.

 

برنامه پيشنهادي براي سفر به گرجستان

گرجستان كشوري است با نقاط ديدني فراوان ولي چون صنعت جهانگردي آن نوپاست هنوز براي بسياري از هموطنان ما شناخته شده نيست. چه مسافران و چه تورگردانان اغلب اطلاعات كمي درمورد اين كشور دارند و از همين رو گاهي برنامه هاي مسافرتي غيرحرفه اي از سوي تورگردانان ارائه مي شود و مورد استقبال مسافران هم قرار مي گيرد.

 

جشنهای سال نو ادامه خواهد داشت

هنوز در گرجستان حال و هوای سال نو میلادی برقرار است و جشنها تا اواسط ژانویه ادامه دارند.

در بالاترین پارک تفلیس یک رینگ اسکیت سواری وجود دارد که تا پانزدهم ژانویه بطور رایگان کودکان را میپذیرد. در بخشی دیگر از پارک نیز ماسکهای قهرمانان داستانهای کودکانه یا کارتونی برای بچه ها توزیع میشود.در این پارک کنسرت، نمایشهای خنده آورنیز اجرا میشود و غرفه های فروش کالا نیز دایر هستند.

 

اوضاع سياسي و اجتماعي :

بعد از فروپاشي شوروي،گرجستان دوران پرتنشي راگذراند و مشكلات اجتماعي و اقتصادي زيادي دامن مردم را گرفت . اوايل سال 2004 ميلادي در تحولي كه انقلاب رز ناميده مي شود شرايط سياسي كشور تغيير يافت و حزب حركت ملي به قدرت رسيد .

 

مردمان گرجستان :

يكي از ويژگي هاي گرجستان تنوع قومي و نژادي در اين كشور مي باشد. گرجي ها،آذري ها،ارمني ها و روسها و اقوام ديگر در كنار هم در اين كشور زندگي ميكنند . مسيحيان ارتودكس ، كاتوليك ها،ارامنه ، مسلمانان ، يهوديان و حتي شيطان پرستان در كنار یکدیگر هم زيستي دارند .

 

شهر تفليس:

شهر تفليس از ديرباز به عروس شهر هاي آسياي ميانه و قفقاز شهرت داشته وجود پارك هاي بي نظير و رودخانه متكواري كه از وسط شهر تفليس عبور مي نمايد و چشم انداز هاي كم نظيری در اين شهر پديد آورده است . 5 درياچه قابل شنا و قايق سواري در شهر تفليس وجود دارد كه يكي از آنها آْنقدر بزرگ است كه گرجي ها آنرا دريا مي نامند ، پارك آبي و از همه مهمتر مجسمه هاي هنري و زيبايي كه شهر را تبديل به موزه سر گشوده اي نموده اند .

شهر بازي :

همزمانی محتوا
 
   

© 2011-2012 Georgia Tour (تور گرجستان) All rights reserved.

Web Design by Parsian CMS, Web Hosting by Parsian Networks 2004-2012 طراحی وب با استفاده از مدیریت محتوا شبکه پارسیان, دامنه و هاستینگ توسط شبکه پارسیان 2004-2012