نمای زیبایی از شهر تفلیس. دورنمای تفلیس در شب. تصویر زیبای تفلیس ور رودخانه. فضای کنار رودخانه در شب. یکی از میادین اصلی تفلیس، در شب. قسمت شمالی تفلیس. آبنمای بزرگ تفلیس.
 
 
 
   
 

ديدني هاي كشور گرجستان

 

شهر تفليس:

شهر تفليس از ديرباز به عروس شهر هاي آسياي ميانه و قفقاز شهرت داشته وجود پارك هاي بي نظير و رودخانه متكواري كه از وسط شهر تفليس عبور مي نمايد و چشم انداز هاي كم نظيری در اين شهر پديد آورده است . 5 درياچه قابل شنا و قايق سواري در شهر تفليس وجود دارد كه يكي از آنها آْنقدر بزرگ است كه گرجي ها آنرا دريا مي نامند ، پارك آبي و از همه مهمتر مجسمه هاي هنري و زيبايي كه شهر را تبديل به موزه سر گشوده اي نموده اند .

شهر بازي :

بزرگ ترين شهر بازي آسياي ميانه و قفقاز به تازگي بر فراز يكي از كوههاي تفليس افتتاح شده كه داراي پارك آبي بزرگ چرخ فلك ، قطار ،تونل و قلعه وحشت و... ورستورانها و كافي شاپ ها و امكانات تفريحي منحثر به فردي مخصوص كودكان و بزرگسالاندر هر سني مي باشد.البته اين شهر بازي در بهار و تابستان داير است.

مسجد دو محراب :

اين مسجد كه در آن دو محراب وجود دارد.دو روايت براي اين محراب هاي مسجد هست يكي اينكه سالها پيش يعني زمان حكومت شاه عباس مسجد ديگري به نام مسجد شاه عباس وجود داشته كه زماني كه بي دينها حمله ميكنند آن را تخريب ميكنند و در اين مسجد كه جديد تر است محرابي به ياد بودآن مسجد بنا مي كنند. منبر چوبي و بخاري زغالي طرح چوب قديمي كه در اين مسجد نگه داري ميشود بازگوي اين حقيت است و روايت ديگر آن است كه محراب ها يكي براي شيعيان و ديگري براي سني ها . شيعه و سني در كنار هم ميتوانند در اين مسجد نماز بخوانند . اين مسجد به خوبي بيانگر اين بعد از جامعه گرجستان است كه اقوام گوناگون با عقايد و اديان گوناگون با آرامش در كنار هم زندگي ميكنند.

كنيسه:

محل عبادت يهودي ها كه در نزديكي مسجد و كليسا و آتشكده واقع گرديده .

آتشكده :

اين آتشكده ( چهار طاقي ) در زمان ساسانيان داير بوده و آثار بجاي مانده آن قابل بازديد مي باشد واكنون در حال بازسازيست . در زمان حكومت مسلمانان اين چهارطاقي تبديل به مسجدي ميشود به نام آتشگاه.

حمام شاه عباس:

در اين كشورحمامهاي سولفور متعددي وجود دارد. يكي از آنها كه در محله ارتاجالاي شهر تفليس واقع شده است به حمام شاه عباس معروف است كاشي كاري هاي آن به سبك صفويه و احتمالا زمان ساخت آن مربوط به آن دوران مي باشد. اين حمام هيچ وسيله گرم كننده اي ندارد و آب گرم آن كاملا طبيعي است و باور بر اين است كه داراي اثرات درماني مي باشد.

نارين قلعه:

قلعه اي تاريخي حدود 500 سال پيش قدمت دارد. داخل آن كليساي زيبايي ساخته شده است واز ديوار آن كل شهر تفليس با نماي زيبايي قابل بازديد است.

مجسمه مادر:

بانوي مقدس با لباس و پوشش كاملأ گرجي در يك دست شمشيري جهت محافظت از شهر و در دست ديگر پياله اي از شراب براي دوستان به دست گرفته است و با تبسمي مهربان ولي مغرور به شهر مي نگرد. و همچون مادر كه از فرزند خود محافظت مي كند از شهر محافظت مي كند .

موزه استالين :

اين موزه در شهر گوري زادگاه استالين واقع شده است و شامل عكس ها مكاتبات و اسناد مربوط به آن دوران ، خانه زادگاه و زندگي تا 4 سالگيش و قطار مخصوص وي مي باشد . بازديد از اين موزه شما را با بخشي از تاريخ قرن بيستم آشنا مي كند. اين شهر داراي قلعه چشمه و كليساي قديمي مي باشد.

شهر سنگي اوپليستيخه:

اين شهربزرگترين شهر سنگي دنيا مي باشد كه در اصل تحت الفظي به معني معبد خدايان است. مهمترين آثار باقي مانده از دين پيكانيزم در اين محوطه باستاني وجود دارد و قديميترين سد ، داروخانه ، بازار، امفي ﺗﺌﺎتر ،كليساي قديمي معروف به سن جورجي، معابد، زندان، سياه چال و كارگاه شراب سازي و داروخانه و پا وصد ها اثر باستاني ديدني در آغوش طبيعت بي نظير يكي از مهمترين مكانهاي ديدني بين دو شهر تفليس و باتومي در نزديكي تفليس مي باشد.

كليساي جواري:

اين كليساي بي همتا بر فراز تپه اي در نزديكي شهر متسختي واقع شده كه هم بخاطر قداستش وهم طبيعت بي نظيرش محل عقد اكثر عروس و داماد هاي گرجي مي باشد در اغلب مواقع هنگام گشت توريست ها با صحنه هاي زيبايي از جشن ازدواج آنها مواجه ميگردند.

كليساي مسختا:

يكي از زيبا ترين و قديميترين كليساهاي گرجستان است كه پادشاه دست سازنده آنرا قطع نموده تا همانند آنرا نسازد.از ديگر آثار ارزشمند داخل اين كليسا نقاشي تصويري از عيسي مسيحوجود دارد كه هم چشمانش باز است هم بسته !

درياچه لاكپشت ها :

اين در ياچه در يكي از پارك هاي تفليس واقع شده كه ميتوان با تله كابين از آن ها ديدن كرد داراي امكانات قايق سواري ماهيگيري و شنا و .... .

 
   

© 2011-2012 Georgia Tour (تور گرجستان) All rights reserved.

Web Design by Parsian CMS, Web Hosting by Parsian Networks 2004-2012 طراحی وب با استفاده از مدیریت محتوا شبکه پارسیان, دامنه و هاستینگ توسط شبکه پارسیان 2004-2012